Review: La Mer Lip Balm | Заслужава ли си балсам за устни за 135 лв.?

Здравейте!


Балсамите за устни са продукти, за които обичам да давам повече пари, но с тази си покупка шокирах дори себе си. Няма лошо да се глезим сами себе си, от време на време, така че оставяме тази тема на страна. 
Фокусът в ревюто днес е върху това – заслужава ли си балсам за устни на такава цена?

Започвам с опаковката. Изненадващо балсамът на La Mer идва в пластмасова опаковка. Картонената кутийка е запечатана с фолио, няма бонус шпатула или нещо за нанасяне. 

Ето как описват продукта от La Mer:
Кадифен балсам с деликатен ментов аромат успокоява, възстановява, подобрява състоянието и трансформира устните. Незабавно помага за омекотяване на сухотата, балсамът подхранва, възстановява и укрепва естествената влагова бариера, за да предотврати по-нататъшно увреждане от околната среда.


Формулата е лека и не се усеща тежко върху устните. Има аромат на сладка мента и леко пиперливо усещане при нанасяне от евкалиптовото олио в състава.

И като говори за състав специалното в La Mer Lip Balm е Miracle Broth™ патентована съставка, която е комбинация от морски водорасли, витамини, минерали и други хранителни вещества. Създадена е в процес на 3-4 месечна ферментация, както и излагане на светлинни и звукови вълни, които да отключат обновяващите сили и предимства на формулата на La Mer… Каквото и да значи последното. Ако се чудите как се усеща тази магия върху устните – никак.

Балсамът е подходящ за нанасяне преди червило, защото не е тежък, не лепне и не е прекалено мазен. Ако сте с много сухи, белещи се устни по-скоро няма да Ви помогне. Аз преминавам през такъв период в момента и нито един балсам не ми помага и ползвам чист ланолин вечер и през деня редувам La Mer с Dior.


Ключова съставка: Miracle Broth™
Формула без: Parabens, Phthalates, Sulfates

Състав:
Petrolatum, Octyldodecanol, Microcrystalline Wax\Cera Microcristallina\Cire Microcristalline, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Polyglyceryl-10 Pentaoleate, Phenyl Trimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Algae Extract, Malachite, Tourmaline, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Leaf Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Powder, Medicago Sativa (Alfalfa) Seed Powder, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Meal, Sodium Gluconate, Copper Gluconate, Calcium Gluconate, Magnesium Gluconate, Zinc Gluconate, Tocopheryl Succinate, Niacin, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Phytosphingosine, Trehalose, Polybutene, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Glyceryl Distearate, Water\Aqua\Eau, Glycerin, Menthyl Pca, Oleic Acid, Palmitic Acid, Sodium Saccharin, Sorbitan Sesquioleate, Calcium Carbonate, Sodium Bicarbonate, Fragrance (Parfum), Benzyl Benzoate, Limonene, Linalool, Bht, Blue 1 Lake (Ci 42090), Yellow 5 Lake (Ci 19140)

Като заключение ще кажа, че по никакъв начин един балсам за устни няма как да оправдае цената си от 135 лв. само по състав. Тук все пак говорим за брандинг. За мен голям минус е, че опаковката не е стъклена. Това беше най-голямото ми разочарование, когато го отворих за първи път. За тази цена можеше поне опаковката да е по-качествена. Като действие не се различава от всеки един балсам на базата на petrolatum. Бих ли го купила отново? Не, но не съжалявам, че го купих. Това е малко като казуса с неудобните ми обувки на Ralph Lauren хем са неудобни, хем си ги харесвам. 

La Mer Lip Balm – 9 гр. Цена: 135 лв.

Love,
Snejana

You May Also Like

2 коментара

  1. Според опитай балсама на Biologique Recherche, също скъп бранд, но си заслужава 😊

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Не ми допада това, че не мога да отида и просто да си го купя от някъде. Най-вече, че не се продават онлайн.

      Изтриване